2021 Inductees

This year's class of inductees includes 21 new members! There are currently 4,482 members of the Club.

Joshua Angrist
Department of Economics
Joseph M. Beauregard
Sloan School of Management
Mark Belanger
Edgerton Center
Roland G. Boucher
Lincoln Laboratory
Christopher Burian
Lincoln Laboratory
Kathleen Cahill
Disability and Access Services
Xudong Cai
Laboratory for Nuclear Science
James M. Camacho
Lincoln Laboratory
Colleen D. Campbell
Lincoln Laboratory
Lisa Berard Carpenter
Applied Technology Research and Innovation
Windy Chan
Vice President for Research, Division of Comparative Medicine
Tony E. Chavarria
Vice President for Research, Division of Comparative Medicine
Michael P. Corcoran
Research Administration Services
John E. Courtney
Lincoln Laboratory
Michel DeGraff
Linguistics and Philosophy
Kimberly K. DeLong
Open Learning
Bernadette T. Drinkwater
Department of Facilities, Repair & Maintenance
Elizabeth W. Evans
Lincoln Laboratory
Yan Feng
Vice President for Research, Division of Comparative Medicine
William T. Finley
Department of Facilities
David M. Geltner
Department of Urban Studies and Planning
Barbara Gottschalk
Lincoln Laboratory
Jeffrey C. Gottschalk
Lincoln Laboratory
Joseph F. Graham
Division of Student Life, Department of Housing
Julie L. Griffin
Department of Facilities, Mail Services
Neal Hartman
Sloan School of Management
Robert W. Haupt
Lincoln Laboratory
Kenneth J. Hetling
Lincoln Laboratory
Lin-Wen Hu
Nuclear Reactor Laboratory
Greg Hudson
Information Systems & Technology
John J. Jarmalowicz
Lincoln Laboratory
Virginia A. Johnson
Vice President for Finance, Sponsored Accounting
Christopher C. Keck
Lincoln Laboratory
Eileen M. Kenney
Information Systems & Technology
Vijay M.S. Kumar
Open Learning
Jacqueline Lachance
Lincoln Laboratory
Gerard J. LaJoie
Lincoln Laboratory
Danial A. Lane
Lincoln Laboratory
Paul H. Lee
Nuclear Reactor Laboratory
Christopher W. Marks
Department of Biology
Mary M. McDavitt
Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory
Vann McGee
Linguistics and Philosophy
Lawrence McMahon
Laboratory for Nuclear Science
Alexandre Megretski
Department of Electrical Engineering and Computer Science
James P. Morin
Lincoln Laboratory
Tomasz S. Mrowka
Department of Mathematics
Eileen Ng
Schwarzman College of Computing
Melissa Nischan
Lincoln Laboratory
James R. Patterson
Audio Visual Services
Gerard D. Pitari
Department of Facilities, Repair & Maintenance
Nandini Rajan
Lincoln Laboratory
Nelson Repenning
Sloan School of Management
Paul S. Resendes
Department of Facilities, Custodial Services
Heather E. Rogers
Lincoln Laboratory
Louis C. Rosa
MIT Police
Jesus Noel Samonte Villasenor
Kavli Institute for Astrophysics and Space Research
Gregory J. Sands
Program in Polymer Sciences and Technology
Maria S. Silveira
Plasma Science and Fusion Center
Peter T.C. So
Department of Mechanical Engineering
Simona Socrate
Department of Mechanical Engineering
Susan Spilecki
Comparative Media Studies/Writing
Janice Spinetto
Vice President for Finance, Travel and Card Services
Donca Steriade
Linguistics and Philosophy
Deborah A. Sylvia
MIT Federal Credit Union
Washington Taylor IV
Department of Physics
Margaret Udden
MIT Energy Initiative
Gladys Yolanda Valeriano
Vice President for Research, Division of Comparative Medicine
Lidia Vasconcelos
Vice President for Research, Division of Comparative Medicine
Michael Vezie
Kavli Institute for Astrophysics and Space Research
Christopher J. Vidal
Laboratory for Nuclear Science
Anne Grover Vogel
Lincoln Laboratory
Lan Wang
Student Financial Services
Alexander D. Washburn
Resource Development
Alexander D. Washburn
Resource Development
Melody A. White-Frager
Atlas Service Center
Walter B. Zukowski
Lincoln Laboratory